RU
Меню закрити

Головна / НовиниRockstar та Take-Two / Take-Two виграла справу про копірайт тату в NBA 2K

Take-Two виграла справу про копірайт тату в NBA 2K

  33
  0
У п’ятницю, 19 числа, в суді в штаті Огайо був винесений вердикт по справі тату-майстра Джиммі Гейдена (Jimmy Hayden) проти Take-Two. Художник вирішив судитися з правовласником серії баскетбольних симуляторів NBA 2K через те, що там дуже детально відтворено образ ЛеБрона Джеймса (LeBron James) з усіма його татуюваннями, зробленими, в тому числі, й містером Гейденом. Спочатку позивач подав заяву з приводу порушення авторського права у питанні шести тату, але федеральний суддя Крістофер Бойко (Christopher Boyko) задовольнив розгляд лише двох. Адвокат Тодд Такер (Todd Tucker) посилався на попередній досвід у подібній справі, коли Warner Bros. виплатила його клієнту 1 500 доларів через зйомки ЛеБрона в головній ролі у фільмі «Космічний джем: Нове покоління» (Space Jam: A New Legacy).

ЛеБрон Джеймс в NBA 2K.

Сторона, що захищалась, в особі адвоката Дейл Чендалі (Dale Cendali), яка працює на фірму Kirkland & Ellis LLP (гадаємо, вони представляють інтереси T2 в судах на постійній основі) парирувала тим, що зображені у грі татуювання є лише маленькою частиною NBA 2K, а використання образів баскетболістів регулюється ліцензіями, наданими асоціацією гравців НБА.
Take-Two не потрібен дозвіл, тому що вона вже отримала його від містера Джеймса. Ця справа — про його можливість ліцензувати свою зовнішність, і тому вона більше стосується його самого, ніж T2.
У підсумку суд встав на сторону компанії. Це була не перша спроба тату-майстра судитися з того ж приводу — вперше він звернувся до правосуддя сім років тому. А в цілому така практика в ігровій індустрії зустрічається як мінімум з 2012 року. За цей час правовласник GTA, RDR, NBA 2K та інших відеоігор мав різні успіхи: то виграв подібні справи (теж пов’язана з ЛеБроном), то програвав. У другому випадку довелось виплатити Катерині Александер (Catherine Alexander) 3 750 доларів. Сума невелика у порівнянні з прибутками відповідача, але це більше, ніж ті 450 баксів, які художниці пропонувала WWE за використання її роботи в мерчі.
Джерело
polygon.com
Більше новин на тему Rockstar та Take-Two:
Увійдіть, щоб коментувати.